Społeczność

Logowanie


O systemie Drukuj Email
Środa, 13. Październik 2010 17:35

Informacje ogólne

LinkSystem Stealth2 jest oprogramowaniem wspomagającym pozycjonowanie stron internetowych. Jego działanie polega na zautomatyzowanym rozmieszczaniu linków na podstronach serwisu, na którym LinkSystem Stealth2 jest zainstalowany. Link przypisywany jest na stałe. LinkSystem jest w pełni niewykrywalnym z zewnątrz systemem (jeżeli wykorzystywany jest zgodnie z opisem), dzięki czemu jest systemem w pełni bezpiecznym.
LinkSystem Stealth2 składa się z dwóch głównych modułów ? Panelu Centralnego, przy pomocy którego zarządza się w sposób centralny całym systemem oraz Klienta - modułu instalowanego na stronie dołączonej do systemu.

Podstawowe zalety oraz możliwości LinkSystemu Stealth2

 • System jako jedyny gwarantuje pełne bezpieczeństwo ? jest systemem zamkniętym, do którego nie mają dostępu osoby niepowołane, a w szczególności złośliwa konkurencja, czy pracownicy wyszukiwarek internetowych. Nikt nie będzie znał listy Twoich stron zapleczowych,  statystyk  oglądalności oraz fraz, które pozycjonujesz.
 • Dzięki wbudowanym mechanizmom system pozwala na jednoczesne pozycjonowanie kilku tysięcy fraz nawet w przypadku, gdy posiadasz niewielkie zaplecze pozycjonerskie. Zatem idealnie nadaje się jako narzędzie do pozycjonowania techniką long tail (długi ogon lub szerokie pozycjonowanie).
 • Nie musisz dzielić się z nikim swoją powierzchnią przeznaczoną na linki;
 • Nie ryzykujesz, że powieszone linki należą do złego sąsiedztwa, lub wręcz odwrotnie - nikt nie usunie Ci linków, bo nalezą do złego sąsiedztwa.
 • Dostajesz dokładnie taką moc linków, jakiej jakości jest Twoje zaplecze;
 • System ma budowę kaskadową. Panel Centralny, którego zadaniem jest globalne zarządzanie systemem rozdziela linki i anchory między podłączonymi do niego stronami zapleczowymi, dystrybuuje i zbiera informacje; System instalowany na każdej stronie zapleczowej losuje linki wraz z przydzielonymi do nich anchorami na podstronach serwisu w sposób zupełnie autonomiczny i stanowi drugie ogniwo kaskady. Dzięki temu obciążenie wynikające z przydzielania linków na serwisach jest rozłożone w sposób równomierny. Nie potrzebujesz zatem serwera dedykowanego do obsługi systemu. System nie posiada pojedynczego punktu awarii, który mógłby wpłynąć niekorzystnie na działanie wszystkich stron zapleczowych;
 • W zależności od konfiguracji, każdy link może być wyświetlany jako link standardowy, lub jako link otoczony treścią (boks);
 • Synchronizacja systemu (Panel ? strona zapleczowa) jest procesem bezpiecznym ? odbywa się z uwzględnieniem haseł dostępów oraz sum kontrolnych. Pozwala to na ochronę systemu przed błędnymi odwołaniami oraz niepowołanym dostępem.
 • System pozwala na pobranie rozlosowanych linków na stronie zapleczowej do Panela Centralnego;
 • System obsługuje domeny typu wildcard.
 • System potrafi automatycznie sprawdzać parametry stron zapleczowych: PageRank oraz ilość podstron zaindeksowanych w wyszukiwarce Google.
 • System potrafi automatycznie sprawdzać aktualną pozycję w Google dla pozycjonowanych fraz.

Podstawowe cechy Panela Centralnego

 • Do głównych zadań Panela Centralnego należy rozlosowanie zdefiniowanych linków wraz z przypisanymi do nich anchorów między stronami zapleczowymi, zgodnie z określonymi parametrami, takimi jak: liczba stron, na których link ma się pojawić, do ilu stron dziennie system ma link przydzielać itd.
 • Do Panelu Centralnego w dowolnej chwili można dołączyć dowolną liczbę stron zapleczowych, na których zainstalowany jest system;
 • Panel Centralny umożliwia w sposób centralny zarządzanie parametrami podpiętych stron zapleczowych.
 • Podczas procesu synchronizacji z systemem zainstalowanym na danej stronie zapleczowej, Panel Centralny przenosi ustawienia zdefiniowane w Panelu, przydzielone do strony projekty oraz listę anchorów. W momencie dodawania strony do Panelu, system sprawdza, czy na stronie zdefiniowane są już jakieś projekty i anchory. W przypadku gdy takowe występują, przenosi definicje do Panelu Centralnego. Dzięki temu dodawanie stron do systemu jest bezpieczne i nie powoduje utraty rozlosowanych już linków, co czyni dodawanie stron do systemu bezpiecznym. Dodatkowo, w dowolnym momencie można stronę odłączyć od systemu bez utraty jakichkolwiek linków .
 • W procesie synchronizacji przy okazji Panel Centralny pobiera listę linków rozlosowanych do tej pory przez stronę zapleczową.
 • W procesie wykonywania zadania crontab Panel Centralny sprawdza parametry stron zapleczowych (PageRank, ilość zaindeksowanych podstron w Google) oraz przeprowadza sprawdzenie pozycji pozycjonowanych fraz z indeksie Google.
 • Panel Centralny umożliwia w sposób centralny zarządząć pozycjami linków na wszystkich stronach zapleczowych w tym przypisywać do pozycji na konkretnej stronie zapleczowej zdefiniowany anchor, lub czynić daną pozycję linków jako dedykowaną.
 • Dzięki rozbudowanemu interfejsowi Panel Centralny umożliwia definiowanie wielu projektów, do których można przypisać zdefiniowane anchory oraz strony zapleczowe. Pozwala to między innymi na proste zarządzanie klientami oraz tematycznymi typami stron zapleczowych.
 • To właśnie Panel Centralny decyduje kiedy nawiązać komunikację ze stroną zapleczową i ją realizuje. Dzięki temu na stronie zapleczowej nie występują przestoje nawet w przypadku dłuższego braku kontaktu z Panelem Centralnym. Dodatkowo przeniesienie Panelu Centralnego pod inny adres domenowy nie wymaga jakiejkolwiek rekonfiguracji  stron zapleczowych;
 • Panel Centralny umożliwia aktualizowanie listy pozycjonowanych fraz, oraz parametrów stron zapleczowych przy pomocy zautomatyzowanej funkcji importów.
 • Panel Centralny umożliwia automatyczne aktualizowanie wersji oprogramowania. Ma również wbudowany mechanizm zdalnej aktualizacji stron zapleczowych z podpiętym systemem.

Podstawowe cechy systemu instalowanego na stronie zapleczowej (klienta)

 • Tak jak główną rolą Panelu Centralnego jest rozlosowanie linków między stronami zapleczowymi, tak podstawową rolą klienta zainstalowanego na stronie zapleczowej jest rozlosowanie przydzielonych linków i anchorów na podstronach konkretnego serwisu.
 • Możliwa jest instalacja klienta na stronie zapleczowej na dwa sposoby: jako instalacja minimalna lub jako instalacja full. Sposób działania obu instalacji jest taki sam, jednak instalacja full posiada w sobie dodatkowy graficzny interfejs umożliwiający zarządzanie stroną zapleczową w sposób autonomiczny.
 • Klient obsługuje domeny typu wildcard.
 • Klient automatycznie staje się serwerem proxy dla Panela Centralnego. Komunikacja między Panelem Centralnym a Klientem odbywa się z wykorzystaniem mechanizmu autentykacji, zatem takie proxy nie może być używane przez nikogo postronnego. Przy pomocy proxy Panel Centralny sprawdza pozycje fraz w przeglądarce Google oraz współczynniki stron, takie jak PageRank czy index Google.
 • Klient umożliwia dowolne definiowane pozycji i ilości wyświetlanych linków na stronie; Dzięki temu linki nie muszą być wyświetlane jeden obok drugiego, jak to często bywa w stopkach serwisu;
 • Klient posiada automatyczną funkcję czyszczenia linków nie odwiedzanych dłuższy czas przez roboty indeksujące (np. strona nie istnieje ? błąd 404, strona znajduje się w indeksie uzupełniającym itd.). Dzięki temu system w sposób efektywny zarządza rozdawaniem linków.
 • Klient potrafi obsługiwać dwa typy baz danych: baza plikowa (rozwiązanie przeznaczone dla mniejszych serwisów) lub baza mysql.
 • Nie należy jednej strony zapleczowej podpinać do kilku Paneli Centralnych.

Wymagania minimalne

Dla systemu instalowanego na stronie zapleczowej:

PHP w wersji 4.0 lub wyższej;
uprawnienia zapisu/odczytu na systemie plików;

Dla Panela Centralnego:

PHP w wersji 4.0 lub wyższej;
uprawnienia zapisu/odczytu na systemie plików;
baza Mysql w wersji 4.x
otwarta funkcja fsockopen
harmonogram zadań (np. crontab);

Wymagania rekomendowane

Dla systemu instalowanego na stronie zapleczowej:

Mysql w wersji 4.x lub 5.x;
PHP w wersji 5.x;
otwarta funkcja fsockopen (w przypadku chęci rozmieszczenia linków z uwzględnieniem Page Rank, automatycznych importów i aktualizacji);
uprawnienia zapisu/odczytu na systemie plików;

Dla Panela Centralnego:

PHP w wersji 5.x;
Mysql w wersji 4.x lub 5.x;
uprawnienia zapisu/odczytu na systemie plików;
otwarta funkcja fsockopen
harmonogram zadań (np. crontab);